Nuty Wielkiego Pasterza. Koncert w konkatedrze.

Świętość to dar, o który trzeba nieustannie prosić. Tak określał ten najważniejszy aspekt życia ludzkiego św. Jan Paweł II. Te słowa są aktualne ciągle i wszędzie, tam gdzie człowiek wierzy w Boga, ale i tam gdzie żyje, jakby Boga nie było. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - Jan Paweł II - Świętymi bądźcie - to również przypomnienie i wezwanie dla każdego z nas.

 

O świętości Jana Pawła II wyproszonej u Boga i zasłużonej wśród ludzi można było posłuchać w niedzielny wieczór 12 października 2014 r. o godz. 18.30 w sokołowskiej konkatedrze. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Sokołowskiego Ośrodka Kultury zaśpiewali i zagrali dla nas artyści zespołu Trebunie -Tutki z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym pod dyrekcją Teresy Gręziak. Koncert jako muzyczne wspomnienie o wybitnym Papieżu - Polaku, który czuł się Góralem, poprowadził Krzysztof Trebunia - Tutka.

 

Był to szósty z kolei koncert Festiwalu Mazowsze w Koronie, zatytułowany: Nuty Wielkiego Pasterza. Wśród wielu przybyłych gości obecny był również Ks. Biskup Tadeusz Pikus.

(Fot. Archiwum Sokołowskiego Ośrodka Kultury)