Sokołów Podlaski Ojcu Świętemu

Z wielką radością w sercach i śpiewem na ustach mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego  wyrazili wdzięczność za kanonizację Jana Pawła II. W niedzielę 27 kwietnia 2014 r. o  godz. 19.00 w Kościele Konkatedralnym p.w. Niepokalanego Serca NMP odbyła się Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji, a po niej o godz. 20.00 koncert pod hasłem - Sokołów Podlaski Ojcu Świętemu.
 

Miejscem spotkania był papieski ołtarz za konkatedrą przeniesiony z Drohiczyna po wizycie Jana Pawła II w 1999 r.

Wspólną grupę artystów stanowiły zespoły i grupy śpiewające z terenu Sokołowa Podlaskiego, m.in. dzieci, młodzież i dorośli z sokołowskich szkół, parafii oraz Sokołowskiego Ośrodka Kultury, którym akompaniowali sokołowscy muzycy i organiści. Wśród  utworów muzycznych poświęconych Janowi Pawłowi II zabrzmiało jednak kilka szczególnych m.in. Abba Ojcze, Drohiczyn i tak bardzo droga papieżowi Barka. W czasie koncertu swoimi refleksjami po uroczystościach kanonizacyjnych w Rzymie telefonicznie podzielili się: ks. Wiesław Niemyjski, Renata Przewoźnik oraz Burmistrz Sokołowa Podl. Bogusław Karakula. Świadectwem zaś ze spotkania przed laty z Janem Pawłem II podzieliła się Irena Flazińska, wtedy studentka KUL.

Radosnego dziękczynienia za kanonizację nie przerwał nawet deszcz, który swoją drogą przypomniał chyba, że w niejednej ulewie odbywały się przecież papieskie spotkania z pielgrzymami.

Za przeżyte chwile radosnego dziękczynienia składamy gorące podziękowania:  Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury, wszystkim śpiewającym, muzykom oraz całemu zespołowi organizacyjnemu z sokołowskich szkół i parafii.