Wyryszyli na pielgrzymi szlak

W sobotni poranek 2 sierpnia, na szlak XXIV Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę wyruszyła Grupa Konkatedralna z Sokołowa Podlaskiego. W przeddzień dotarli tu już pielgrzymi Grupy Zielonej z Bielska Podlaskiego z i Fioletowej z Drohiczyna. Wymarsz poprzedziła uroczysta Msza św. o godz. 6.30 pod przewodnictwem biskupa seniora Antoniego Dydycza.

Obecność w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP oraz pierwsza sobota miesiąca przypomniały o roli Maryi w pielgrzymowaniu. Ks. biskup podkreślił, że pielgrzymowanie z Maryją jest dążeniem do celu, a celem jest odnalezienie siebie i swojego miejsca w tym świecie. W poszukiwaniu tego miejsca, ma  pomagać pielgrzymom Słowo Boże, czego widocznym  symbolem jest uroczyste niesienie przez pielgrzymów księgi Pisma Świętego na wszystkich etapach pielgrzymki.

Ks. Robert Grzybowski Kierownik Pielgrzymki, prosząc ks. biskupa o pobłogosławienie pielgrzymów podziękował jednocześnie gospodarzowi miejsca ks. proboszczowi oraz mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego i okolic za serdeczne przyjęcie na nocleg pielgrzymów z grupy bielskiej i drohiczyńskiej. Przewodnikiem Grupy Konkatedralnej jest ks. Tomasz Szmurło. 

Życzymy pątnikom wytrwania na pielgrzymim szlaku, by wszędzie dawali dobre świadectwo wiary i przywiązania do Jezusa Chrystusa.