Koncert ku czci św. Rocha z okazji 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają w najbliższą sobotę 11 maja (sobota) o godz. 19:00 do sokołowskiej konkatedry na wyjątkowe wydarzenie z okazji 600-lecia nadania praw miejskich naszemu grodowi. Będzie to uroczysty koncert poświęcony świętemu Rochowi – Patronowi Miasta. W programie znajdzie się prapremiera pierwszej tego typu współczesnej polskiej kompozycji dedykowanej świętemu Rochowi, którą stworzył specjalnie dla Sokołowa Podlaskiego wybitny muzyk Tomasz Radziwonowicz. Ośmioczęściowa kompozycja nosi tytuł “Laudatio in honorem Sancti Rocchi” i zostanie wykonana przez: Orkiestrę SINFONIA VIVA, Chór Kameralny KOE oraz solistów. W koncercie weźmie udział także pochodzący z naszego miasta organista Kamil Steć, który na co dzień pracuje w warszawskim kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu oraz Kaplicy Prezydenta RP. Gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do udziału w tym uroczystym wydarzeniu!