Różaniec do Granic Nieba w Konkatedrze

Minęły trzy lata od wielkiej inicjatywy Różaniec do Granic, kiedy Polacy podjęli modlitwę w intencji Ojczyzny, zbierając się na granicy wokół naszego kraju. W br. organizatorzy tamtej akcji zainicjowali Różaniec do Granic Nieba proponując, aby w dniach 1-8 listopada podjąć modlitwę przebłagalną do Boga za wszystkie grzechy aborcji jakie dokonały się w Polsce aż do tej pory.
Pozytywnie na apel odpowiedzieli kapłani i wierni parafii Konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim. W dniach 1 i 8 listopada po niedzielnych Mszach św. sprawowanych o godz. 16.00, zaś w dniach 2–7 listopada po codziennych Mszach św. sprawowanych o godz. 18.00, przy wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramencie, wierni odmawiali zaproponowane modlitwy: Modlitwę do Boga Ojca, Modlitwę skierowaną do Dzieci Nienarodzonych z powodu aborcji, Psalm 51 oraz cztery części Różańca św. Rozważania Różańca św. prowadziły przedstawicielki Wspólnot Maryjnych, a do modlitwy włączali się wszyscy obecni w świątyni. Chętnych nie brakowało. W dniach 2-7 listopada uczestnicy kończyli modlitwę odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Natomiast ostatniego dnia oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, uczestniczący w Różańcu do Granic Nieba, zarówno obecni w świątyni jak i łączący się przez łącza internetowe, powtarzając za ks. Łukaszem Borzęckim słowa Aktu Zawierzenia Matce Bożej, mogli zawierzyć swoje życie Maryi. Na zakończenie, pod kierownictwem mistrza, pana Zbigniewa Orzełowskiego, zaśpiewali pieśń Różańcowa Pani nieba ziemi … do Ciebie się cały świat ucieka.
Mimo trudnego okresu i sytuacji w naszym kraju, w jakim obecnie przyszło żyć dzisiejszemu pokoleniu, udział w tak intensywnej ośmiodniowej modlitwie, zapewne niejednemu uczestnikowi Różańca do Granic Nieba pomógł przeanalizować swoje dotychczasowe postępowanie i zastanowić się jak: „zło, dobrem zwyciężać”, jak z pokorą, bez buntu przyjmować wolę Bożą. Najlepszym „lekarstwem na każde zło” jest ufna modlitwa i pokuta, wystarczy tylko uwierzyć.
Renata Przewoźnik