TAK, POMAGAM! Wielkanocna Zbiórka Żywności

W dniach 28 - 29 marca br. Caritas Polska na terenie całego kraju przeprowadziła akcję Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem - TAK, POMAGAM!. Na terenie Sokołowa Podlaskiego, tak jak w całej Diecezji Drohiczyńskiej, włączyły się Szkolne Koła Caritas, które działają przy placówkach oświatowych: Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego, I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie, Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. 
Należy podkreślić, iż akcja mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu opiekunów kół, którzy zachęcili młodych wolontariuszy do udziału w zbiórce: Agata Mosiej i Krystyna Skorupka z I LO, Marta Stelmach z ZS Nr 1, Jolanta Celińska, Elżbieta Filipczuk, Magdalena Więckowska, Maryla Zubowicz - Wielogórksa z PG 1. Na terenie sklepów: Biedronka, Topaz, Gama ponad 100 uczniów i 25 nauczycieli kwestowało na rzecz potrzebujących (z Gimnazjum Nr 1 wolontariuszy było aż 80 oraz 20 nauczycieli). W tym roku pierwszy raz dołączyli wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - 2 osoby oraz mali pomocnicy ze świetlicy działającej w Domu miłosierdzia im. Jana Pawła II, liczymy w przyszłości na dalszą współpracę.

Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sokołowa i okolic. Zebrano około 670 kg. żywności o długim terminie przydatności oraz ponad 2.900 zł. Zebrana żywność zostanie przekazana w formie paczek ubogim rodzinom z naszego terenu przed Wielkanocą. Ta akcja wspaniale wpisuje się w okres Wielkiego Postu i idei Jałmużny, czyli rezygnowania z drobnych przyjemności i dzielenia się z potrzebującymi.

SZKOŁA

ŻYWNOŚĆ

KWOTA

Publiczne Gimnazjum Nr 1

im. Pawła Kamińskiego

446,5 kg

2035 zł

Zespół Szkół Nr 1

im. K. K. Baczyńskiego.

114 kg

688,54 zł

I Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Skłodowskiej - Curie

112 kg

231,58 zł

 
W imieniu ks. Krzysztofa Kisielewicza - Dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej dziękujemy i życzymy bogatych w przeżycia Świąt Zmartwychwstania Jezusa, aby pogłębiały w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość. Jeśli ktoś nie miał okazji wesprzeć akcji, przypominamy o możliwości zakupu Baranka Wielkanocnego, dochód przeznaczony zostanie na dzieła miłosierdzia.
 
Jolanta Celińska - koordynator akcji w Sokołowie Podlaskim