Schola Młodzieżowa "Sursum Corda"

Dawno temu, raz na jakiś czas spotykało się w kawiarence Arka na starej plebani przy konkatedrze kilka dziewczyn, żeby sobie pośpiewać. Były między nimi pomysły na założenie scholi lub jakiegoś zespołu, ale za każdym razem był to pomysł nie zrealizowany. Początki naszej scholi zaczęły się we wrześniu 2003 roku. Ks. Wiesław Niemyjski wpadł na myśl, żeby jednak stworzyć zespół, oraz zaproponował, że będzie jego opiekunem.

Koncepcja ks. Wiesława przypadła do gustu wielu osobom i tak to właśnie zaczęła się niesamowita przygoda, którą na pewno każdy, kto w niej uczestniczył i nadal uczestniczy zapamięta bardzo dobrze. Ks. Wiesio postanowił również nadać scholii nazwę - SURSUM CORDA, co tłumacząc z łaciny oznacza: W górę serca. W prowadzeniu scholi pomagały Księdzu - Joanna Wróblewska oraz Magdalena Chomać, które uczyły nowych piosenek oraz grały na gitarach. Magda jest ze scholą do dziś.

Początkowo, schola miała próby w parafialnej kancelarii. Spotykała się tylko, aby przygotować pieśni na rekolekcje adwentowe lub wielkopostne, oraz na Drogę Krzyżową. Z czasem postanowiono, że schola coraz bardziej będzie angażować się w życie parafii. Chciano częściej śpiewać, ubogacać śpiewem różne spotkania oraz Mszę Św. Zaczęto robić regularne próby. Zakupiono również jednakowe stroje -  bordowe togi. Są one, wraz z białymi skarpetkami cechą charakterystyczną zespołu. Od 2005 roku dziewczyny biorą udział w Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej. W 2006roku udało się im zająć II miejsce, natomiast w 2008 r. zdobyły wyróżnienie. Wiele razy występowały również w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Każdego roku schola bierze udział w warsztatach muzycznych w Nurcu Stacji u Sióstr Urszulanek. Tam, co roku uczą się nowych rzeczy, poprawnego śpiewania, nowych utworów a przede wszystkim są razem i razem modlą się.Najważniejsze jest jednak to, o Kim, a przede wszystkim Komu grają i śpiewają.

Obecnie w scholi śpiewają uczennice liceum, gimnazjum a nawet podstawówki.