Ministranci

W niedzielę 27 września 2020 r. podczas Mszy świętej o godz. 11.00 ks. prał. Andrzej Krupa pobłogosławił komże do służby liturgicznej i przyjął do grona ministrantów siedmiu dotychczasowych kandydatów. Życzymy im wielu łask Bożych, gorliwej i owocnej służby przy ołtarzu oraz dawania dobrego chrześcijańskiego życia wśród równieśników i w życiu rodzinnym. 
Zbiórki dla ministrantów - soboty godz. 9.00
na sali wikariatu

 
W niedzielę 20 maja 2018 r. w kościele pofranciszkańskim w Drohiczynie ks. biskup Tadeusz Pikus ustanowił nowych lektorów do czytania Słowa Bożego podczas zgromadzeń liturgicznych. Wśród osiemdziesięciu siedmiu ustanowionych lektów, sześciu pochodzi z parafii konkatedralnej.

Wiecej - czytaj
W dniu 21 maja 2016 r.  w Drohiczynie ks. bp Tadeusz Pikus pobłogosławił 51 nowych lektorów do posługi czytania Słowa Bożego. Wśród nich trzej nowi lektorzy należą do parafii konkatedralnej. Gratulujemy i życzymy im wiernego oraz radosnego spełniania powierzonej im posługi.
​Zapraszamy na stronę Duszpasterstwa Ministrantów Diecezji Drohiczyńskiej:
www.lso-drohiczyn.pl 
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 r. do grona ministrantów zostało przyjętych sześciu dotychczasowych kandydatów. Kilkumiesięczne przygotowanie kandydatów pod okiem ks. Tomasza Żukowskiego, opiekuna ministrantów, poprowadził lektor Kuba Karolkiewicz. Nowym ministrantom życzymy wytrwałości w służbie przy ołtarzu Chrystusowym.
W niedzielę 18 maja 2014 r. na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostało przyjętych sześciu dotychczasowych kandydatów. Życzymy im wytrwałej i radosnej  służby ministranckiej w naszej wspólnocie parafialnej.
27 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostało ustanowionych 10 nowych ministrantów, którzy przez cały rok szkolny 2011/12 przygotowywali się do swojej posługi przez regularne zbiórki i spotkania.
26 br. maja miały miejsce otrzęsiny kandydatów na ministrantów. Był to ostatni test sprawdzający ich umiejętności, połączony z zabawami, tuż przed ustanowieniem w ministranturze następnego dnia. Kandydaci bez problemów wykonali wszystkie zadania, a nagrodą była gra w piłkę i ognisko.