I Niedziela Adwentu 03 grudzień  2023

  1. Dziś rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i zarazem czas Adwentu, który będzie nas przygotowywał do właściwego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte roratnie w naszej parafii będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.
 
2.    Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece z corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Koszt mała 10 zł., duża 20 zł.
 
3.    W tym tygodniu:
 
 - 7.12 (czwartek) - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; I czwartek miesiąca - Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne - o 17.15 różaniec w tych intencjach.
Tego dnia odbędzie się mierzenie alb dla dzieci, które takich alb nie posiadają, a przygotowują się do przyszłorocznej I Komunii Św. Spotkanie w salce na plebanii: godz. 16.30 chłopcy, o godz. 17.00 dziewczynki. Koszt alby 280 zł. Zaliczka w wysokości 50 zł.
 
-  8.12 (piątek) - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ze względu na uroczystość nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 9.30, 12.30 i 18.00. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Kół Żywego Różańca w naszej parafii. Przed Mszą o godz. 11.30 modlitwa różańcowa, a 12.00 Godzina Łaski.
 
- 09.12 (sobota) o godz. 14.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.
 
- 10.12 (niedziela) zbiórka ofiar na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie; spotkanie rodziców i dzieci do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.00.
Tego dnia odbędzie się również w Naszej Parafii charytatywny bożonarodzeniowy kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na zakupu kosztownej i zaawansowanej technologicznie protezy ręki dla Sylwii Łopackiej. 32-letnia Sylwia pochodzi z okolic Sokołowa Podlaskiego i od urodzenia nie posiada lewego przedramienia. Kiermasz rozpocznie się po Mszy świętej o godz.6.30 i potrwa do wyczerpania asortymentu. Za dowolną ofiarę będzie można nabyć produkty typu: ciasto, pierogi oraz dekoracje: stroiki, świece i kartki świąteczne. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 
4.    Pan organista Michał Soszka będzie roznosił poświęcone opłatki na wigilijną wieczerzę. Porządek w tym tygodniu będzie następujący: od godz. 12.00
poniedziałek - ul. Śniadeckich, Wspólna 1, 2, 3. Wtorek - ul. Sienkiewicza, Malinowskiego. Środa - ul. Jaśminowa, Gagarina, Zagłoby. Czwartek - ul. Żeromskiego, Łąkowa, Cmentarna. Piątek - Łowiecka.
 
5.    Opłatek na wieczerzę wigilijną u p. Kościelnego można nabyć w zakrystii i po każdej Mszy, przy wyjściu z kościoła, w każda niedzielę Adwentu. Lista ulic i wiosek, których mieszkańcy mogą nabyć opłatek u p. Kościelnego jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej.
 
6.    Pragniemy przypomnieć o godnej postawie przyjmowania Komunii Świętej. Nie jest właściwe przyjmowanie Postaci Eucharystycznych z ławki. Rozumiemy, że niektórzy mają problemy zdrowotne, ale można dostrzec u niektórych osób postawę lenistwa i opieszalstwa.
 
7.    Dnia wczorajszego w Perlejewie odbył się II Turniej Ministrancki w Piłce Nożnej Halowej o puchar Proboszcza Parafii w Perlejewie. Nasi młodsi ministranci wzięli udział i zajęli ósme miejsce.
 
8.    Zapraszamy dzieci, młodzież na poszczególne spotkania:
- ministranci - soboty godz. 9.00 - salka parafialna lub kościół;
- schola - soboty godz. 11.00, niedziela godz. 10.00 - salka parafialna;
- oaza - soboty godz. 16.00 - salka parafialna.
 
9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer tygodnika Niedziela, w którym jest wiele wartościowych artykułów.
 
10. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz ofiary bezimienne z ul. Ząbkowskiej 500 zł, ul. Repkowskiej 200 zł, ul. Wolności 100 zł.
 
W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Krzysztofa Skorupkę. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecajmy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz m