Uroczystośc Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022

 
 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Swoje patronalne święto ma dziś Akcja Katolicka oraz WSD w Drohiczynie a także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 
 1. Składamy najserdeczniejsze życzenia Akcji Katolickiej i życzymy Bożego błogosławieństwa w działaniach, które podejmują na rzecz parafii i Kościoła. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rady Parafialnej na nowej plebani.
 
 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny  i okres Adwentu. Opłatki na stół wigilijny będziemy mogli nabyć u Pana Kościelnego i Pana Organisty po każdej Mszy św. ofiary składane przy tej okazji są naszym wynagrodzeniem za posługę, którą pełnią w naszej parafii.
 
 1. Msze święte roratnie w naszej parafii odprawiane będą codziennie od pon. do sob. o godz. 6.30; dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.
 
 1. Caritas po raz kolejny zaprasza do włączenia się akację OD SERCA. W koszu przy stopniach do prezbiterium znajdziemy papierowe torby, które można zabrać i w I Niedzielę Adwentu 27 listopada przynieść wypełnione artykułami spożywczymi lub środkami czystości. To inicjatywa dzielenia się z potrzebującymi.
 
 1. CARITAS naszej diecezji prowadzi akcję „Boski adwent – CEGIEŁKA NA DOM DZIECKA RAFAEL”, rozprowadzając KALENDARZE ADWENTOWE w cenie 15 zł, można je nabyć w zakrystii.
 
 1. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00.
 
 1. We wtorek (22 listopada) wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, w czwartek (24 listopada) św. Męczenników Andrzeja i Towarzyszy
 
 1. Z okazji zbliżających się imienin Księdza Proboszcza członkowie KŻR w poniedziałek rozpoczynają Nowennę Eucharystyczną, polecając w modlitwie osobę i dalszą posługę Księdza Prałata w naszej parafii.
 
 1. Czytajmy prasę katolicką. Jest nowy numer tygodnika Niedziela.
 
 
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Ryszarda Barbarskiego i Danutę Mazurczak Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.