V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je               ks. Dariusz Kucharek Ojciec duchowny WSD,. Porządek rekolekcji:
  • W niedzielę Msze św. jak zwykle;
  • w poniedziałek i wtorek (27 i 28 marca) Msze św. w godz. 6.30, 9.30, 12.30, 16.00, 18.00  i 19.30.
  • Do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania zachęcamy w poniedziałek     i wtorek bo wtedy będą spowiednicy.
 
2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta w najbliższy piątek ( 31 marca) wyruszamy po Mszy św. o godz. 18.00 z Konkatedry do kościoła Św. Jana Bosko. W naszym kościele tego dnia Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie tylko          o godz. 16.00.
 
3. (1 kwietnia) Pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 6.30 i z różańcem wynagradzającym o godz. 18.00
 
4. W sobotę 1 kwietnia zapraszamy na II Ekstremalną Drogę Krzyżową dla mężczyzn. Rozpoczynamy w konkatedrze Mszą Świętą o godz. 21.00 . W trakcie marszu obowiązują zasady ruchu drogowego dla pieszych, prosimy zabrać ze sobą kamizelki odblaskowe, latarki, ciepłe i wygodne ubranie, buty oraz coś ciepłego do picia. Droga krzyżowa tak jak w ubiegłym roku biegnie przez Rogów, Nieciecz, Budy Kupientyńskie i kończy się w sokołowskiej konkatedrze. Długość trasy wynosi około 22 km, szacowany czas marszu to ok 5 godzin.
 
5.Za tydzień (2kwietnia) Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjnie konkurs palm dla najmłodszych.
 
6. W przyszłą niedzielę przed Konkatedrą odbędzie się kiermasz charytatywny              z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup kosztownej i zaawansowanej technologicznie protezy ręki dla Sylwi.
 
7. Wieczorem w niedzielę 2 kwietnia w naszej Konkatedrze o godz. 18.00 odbędzie się koncert o Janie Pawle II, na którym wystąpią artyści scen warszawskich, serdecznie zapraszamy.
 
8. Caritas w ramach corocznej akcji charytatywnej rozprowadza Baranki Wielkanocne w cenie 10 zł.
9. Akcja Katolicka rozprowadza palmy wielkanocne, kartki świąteczne, ozdobne pisanki (pisanki przygotowała siostra służka, która cierpi na chorobę nowotworową). Zebrane ofiary będą przekazane na cele charytatywne i statutowe.
                                                                               
10. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami wielkanocnymi będziemy odwiedzać w Wielki Piątek od godz. 9.00, prosimy o zgłaszanie chorych.
                                                                      
11. Jest kolejny nr tygodnika Niedziela. To dobra lektura na dni Wielkiego Postu.
                                                                 
12. Dziękujemy za ofiary na rzecz naszej parafii złożone na tacę oraz indywidualnie     w ciągu minionego tygodnia: z Żanecina 50 zł. na kwiaty do Grobu pańskiego.

13. Do czwartku 30 marca do godz. 10:00 przed starą plebanię można przynieść elektrośmieci czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD a także zużyte świetlówki i LEDy. Zostaną one zabrane przez odpowiednią firmę.
 
14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Osipiak i Antoniego Jurczuka. Rodzinom wyrażamy głębokie współczucie; zmarłych polecajmy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.