II Niedziela Wielkanocna 07.04.2024

 1. 1. Dziś po każdej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za jej odmówienie w dniu dzisiejszym istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej można indywidualnie adorować w kaplicy Chrystusa Miłosiernego jak również z możliwością ich ucałowania po Mszy św. Uroczystość odpustową przeżywa dziś nasza sąsiednia Parafia Miłosierdzia Bożego. O godz. 10.00 wyruszy pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia.

   

  2. Rozpoczyna się dziś Tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji chcemy wyrazić podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w pracę Caritas - pracownikom i wolontariuszom na szczeblu diecezjalnym, w parafialnym zespole i w Szkolnych Kołach z terenu naszej parafii oraz wszystkim zaangażowanym w działalność charytatywną w innych stowarzyszeniach  i fundacjach. Niech ich posługa przynosi radość i pomoc potrzebującym, a im samym obfite łaski Bożej dobroci. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne.

   

  3. Dziś (7 kwietnia) po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących sie do I komunii świętej.

   

  4. W poniedziałek (8 kwietnia) - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Tego dnia ofiary przeznaczone są na Fundusz Oborny Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie można włączyć sie w dzieło Duchowej Adopcji.

   

  5. W sobotę 13 kwietnia organizowany jest VII Ojcowski Poligon Duchowy. Szczegóły na plakacie.

   

  6. W następną niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00.

   

  7. Wczoraj nasi starsi ministranci wzięli udział w rozgrywkach Ligii Ministranckiej w Piłce Halowej w Repkach. Po pasjonujących meczach zajęli 2 miejsce w swej grupie wiekowej. Gratulujemy.

   

  8. W dniach 31 maja i 1 czerwca jest organizowana kolejna pielgrzymka członków Kółek Żywego Różańca do Częstochowy. W drodze nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wąsoszu Górnym. Zapisy do końca kwietnia.

   

  9. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika Niedziela.

   

  10. Składamy podziękowanie za ofiary na rzecz parafii złożone na tacę oraz indywidualnie. Z ul. Cmentarnej 100 zł.

   

  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kietlińskiego. Rodzinie wyrażamy głębokie współczucie; zmarłego polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.