Kolejna odsłona Oazowego Flashmoba w Sokołowie

Pod hasłem "Ożywiamy" Sokołowska Oaza 2 oraz 9 września wyszła do mieszkańców Sokołowa Podlaskiego, by ożywić serca i wypromować grupę. Po Mszy Św. o godzinie 11.00 wychodzący z konkatedry parafianie zatrzymali się na kilka minut by wysłuchać tego co młodzież przygotowała.

Flashmob to jedyne tego typu wydarzenie w diecezji drohiczyńskiej gdzie młodzi ludzie, już drugi rok z rzędu, dzielą się świadectwem z uczestnictwa w oazie, ale także z odwagą głoszą Dobrą Nowinę. Centralną częścią wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym, było odśpiewanie tegorocznej piosenki roku „Młode serca”. Na koniec oazowicze zaprosili wszystkich  do wspólnej integracji poprzez taniec.
W tym roku oaza przygotowała dla zgromadzonych kilka niespodzianek. Pierwszą z nich była duża,  ruchoma foska - symbol Ruchu Światło - Życie. Nie zabrakło również balonów w kolorach Sokołowskiej Oazy, które powędrowały do najmłodszych obserwatorów wydarzenia oraz słodkiego poczęstunku w postaci upieczonych przez jedną z uczestniczek babeczek.
Ważnym punktem między flashmob-ami była sobotnia adoracja w sokołowskiej konkatedrze. Miała ona formę uroczystej inauguracji kolejnego roku formacyjnego. Po Mszy Św., odprawionej przez opiekuna oazy ks. Łukasza Grabowskiego w ciszy, skupieniu i mroku świątyni dziękowali również za kolejny rok funkcjonowania grupy.
Następne flashmoby Sokołowskiej Oazy odbędą się dopiero za rok, ale jak informuje nas animator Mateusz grupa ma bardzo wiele planów jeszcze na ten rok. Kolejne adoracje, niedzielne oazowe Msze Święte oraz coś specjalnego, co jeszcze przez chwilę pozostanie tajemnicą.
 
Pliki do pobrania: