Aktualności parafialne

 
W dniach 2-3 czerwca br. do jasnogórskiego sanktuarium, jak co roku, przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.Z racji na zaistniałą sytuację w najbliższym czasie kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych a więc od godz. 16.00 do godz. 17.00. Za wszelkie trudności bardzo przepraszamy.
Czcigodni Kapłani,
Drogie Osoby Konsekrowane,
Umiłowani w Panu Diecezjanie!
Na progu Wielkiego Tygodnia pragnę Wam życzyć łaski pełnego wiary przeżycia najbliższych dni, owocnego rozważania męki i śmierci Zbawiciela oraz radości z Jego zmartwychwstania.

Triduum Paschalne (z łac. triduum – Trzy Dni) to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego katolików. Jego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy się drugimi nieszporami po południu Niedzieli wielkanocnej.  Wielki Tydzień otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm - liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: „Hosanna Synowi Dawidowemu”. Rozpoczął się Wielki Tydzień.  Kto nie skorzystał jeszcze z sakramentu pokuty i pojednania, może to uczynić przy okazji porannych i wieczornych Mszy św.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta w najbliższy piątek ( 31 marca) wyruszamy po Mszy św. o godz. 18.00 z Konkatedry do kościoła Św. Jana Bosko. W naszym kościele tego dnia Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie tylko o godz. 16.00.
W niedzielę palmową 2 kwietnia przy naszej konkatedrze odbędzie się charytatywny kiermasz, z którego dochód przeznaczony  będzie na zakup kosztownej i zaawansowanej technologicznie protezy ręki dla Sylwii Łopackiej. 31 letnia Sylwia pochodzi z okolic Sokołowa Podlaskiego i od urodzenia nie posiada lewego przedramienia. Kiermasz rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 6 30 i potrwa do wyczerpania asortymentu.
W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie. „Papież Jan Paweł II – pisał burmistrz Rzymu z okazji jego beatyfikacji – zostawił niezatarty znak na historii chrześcijaństwa oraz na historii narodów Europy i całego świata. Ojciec Święty Wojtyła stał się symbolem, przewodnikiem, zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących.

Strony