Żywy Różaniec

Żywy Różaniec jest wspólnotą modlitewną działającą od połowy XIX wieku zwaną obecnie Stowarzyszeniem Żywego Różańca. Oto jego krótka historia.
TU POBIERZ STATUT ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Intencje modlitewne dla członków
Żywego i Nieustającego Różańca
Diecezji Drohiczyńskiej

 
Kwiecień 2024
  • Za naszą Ojczyznę i jedność w społeczeństwie.
  • O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • O Miłosierdzie Boże i łaskę nawrócenia dla prześladowców Kościoła Świętego.
 
Maj 2024
  • W intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
W liturgii Kościoła 16 sierpnia wspominamy św. Rocha. W br. w tym ważnym, dla wiernych Konkatedralnej Parafii, dniu, w szeregi Wspólnoty Różańcowej, podczas Mszy św. zostało przyjętych 20 osób, a na patrona Koła wybrano właśnie św. Rocha. Błogosławieństwa członków dokonał ks. Łukasz Borzęcki, a zelatorką została Pani Anna Pękala.
Św. Rita - żona, matka, wdowa i … siostra zakonna - została patronką nowego Koła Żywego Różańca w naszej parafii. Wydarzenie to miało miejsce w dniu 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas wieczorowej Mszy Świętej.
W  czwartek 18 marca, w dzień poprzedzający Uroczystość św. Józefa, w naszej parafii miało miejsce ważne wydarzenie. Podczas wieczorowej Mszy Świętej dwudziestu mężczyzn zostało przyjętych do Wspólnoty Żywego Różańca.
W sobotę, 2 czerwca 2018 roku podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę została zainaugurowana nowenna przed jubileuszem 200-lecia założenia Żywego Różańca przez sługę Bożą Paulinę Jaricot.
Minęły trzy lata od wielkiej inicjatywy Różaniec do Granic, kiedy Polacy podjęli modlitwę w intencji Ojczyzny, zbierając się na granicy wokół naszego kraju. W br. organizatorzy tamtej akcji zainicjowali Różaniec do Granic Nieba proponując, aby w dniach 1-8 listopada podjąć modlitwę przebłagalną do Boga za wszystkie grzechy aborcji jakie dokonały się w Polsce aż do tej pory.
Wyjazd autokarowy na VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę

5 - 6 czerwca 2020. Informacja i zapisy w zakrystii